af-8 Turkey

Araştırma

NİTRİK OKSİT (NO) sadece iki atomdan oluşan biyolojideki en basit moleküllerden biridir: bir atom nitrojen (N) ve bir atom oksijen (O). Nitrik oksidin yapısı basit olmasına rağmen, günümüzde nitrik oksit vücutta insanın sağlığı için en önemli molekül olarak kabul ediliyor.

Nitrik oksit kardiyovasküler ve sinir sistemlerinin yanında, vücudun geri kalanında da bulunan ve akciğer, karaciğer, böbrek, mide, genital organlar ve tabii ki kalp dahil neredeyse her organın çalışmasına etki eden güçlü bir sinyal molekülüdür. Birçok önemli görevleri arasında; nitrik oksit vazodilatör olarak işlev görür ve bu da vücudun her yerine giden kan akışını kontrol etmeye yardımcı olduğu anlamına gelir. Nitrik oksit kan damarlarını rahatlatıp genişleterek kanın kalbi yeterli şekilde beslemesini sağlar ve sağlıklı kan basıncı seviyelerini desteklemeye yardımcı olur. Nitrik oksit ayrıca inme ve kalp krizlerini tetikleyebilen kan pıhtılarının oluşumunu önlemek için de çalışırken kan damarlarında aterosklerotik plak birikmesini yavaşlatır, bağışıklık sistemini destekler, toksinler ile savaşır ve güçlü bir dahili savunma sistemi sağlar. Bu nedenle nitrik oksit arterlerinizin sağlığı için ve dolayısıyla kalbiniz ve genel sağlığınızın kalitesinde çok önemli bir görev üstlenir. Nitrik oksidin üretimi asıl olarak kan hücrelerinin iç yüzeyini kaplayan hücre katmanı olan endotelde gerçekleşir. Kalp hastalığı, aşırı kilolu olmak, egzersiz yapmamak, sigara içmek, yüksek kolesterol, yüksek kan basıncı ve yüksek homosistein seviyeleri endotele zarar verir. Zarar görmüş bir endotel nitrik oksidin üretilmesine olanak sağlamaz ve daha fazla zarara ve sağlığın tehlikeli şekilde gittikçe kötüleşmesine yol açar.

Zarar görmüş endotel ilgilenmeniz gereken tek sorun değildir. L-Arginin sisteminizde nitrik oksit üretebilen bir amino asit olmasına rağmen, yiyeceklerimizden doğal olarak aldığımız miktarlar maalesef sağlık faydalarını sağlamak için gerekli olan nitrik oksit üretiminde fark yaratmak için yeterli değildir. Besin takviyesi en iyi nitrik oksit üretimine yol açacak sağlıklı bir endoteli garanti etmenin en iyi yoludur.

ARTERİYEL FORMÜLASYON MALZEMELERİ İÇİN KLİNİK ÇALIŞMA KANITLARI

 


Salutem Supplements Limited adına
MCT Sağlık ve Danışmanlık Ltd. Şti
Merkez Mahallesi, Hasat Sokak, Alver Apt., No:52/1 Şişli, 34384, İstanbul
Tarafından ithal edilmiştir

Web Sitesi Şartları ve Koşulları
Gizlilik Politikası

 
 
Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.