af-8 Turkey

Arginin: Muhteşem Seksin ve Yağsız Kasın Gizli Maddesi

Vücut geliştirme sporu ile uğraşanlar arasında besin takviyesi olarak arginini duymuş olabilirsiniz. Vücut yağını azaltmak isteyen egzersiz meraklıları ve sporcular tarafından sıklıkla kullanılır. Kilo vermek için sihirli bir hap henüz piyasada bulunmasa da, arginin daha fazla proteini kasa dönüştürmeye yardımcı olmak açısından tam da ihtiyaç duyduğunuz şey olabilir.

Sağlıklı bir beslenme ve düzenli egzersiz ile birlikte L-Arginin alımı, hareketsiz durumlarda bile yağ yakmaya yardımcı olabilir ve kim uyurken daha fazla kalori yakmak istemez ki?

Arginin vücudunuzdaki nitrojen dengesini iyileştirerek kan damarlarının daha iyi kan akışı için genişlemesini sağlar. Ayrıca büyüme hormonu, insülin ve vücuttaki diğer maddelerin salgılanmasını stimüle eder.

L-Arginin Nedir?

Arginin vücudunuzda doğal olarak üretilen ve ayrıca birçok gıdada da bulunan protein yapı taşı olan bir amino asittir. Süt ürünleri, et, balık, kuruyemiş, jelatin, yulaf, buğday rüşeymi ve soya fasulyesi gibi proteinden zengin gıdalar harika arginin kaynaklarıdır. Ayrıca çikolata gibi bazı sağlıksız ancak lezzetli gıdalarda da bulunabilir.

Birçok durumda, insanlar vücutlarının ihtiyacı olan arginin miktarını zaten üretir ancak arginin ayrıca besin takviyesi olarak, çoğunlukla L-arginin formunda da satılmaktadır. Besin takviyeleri karaciğer fonksiyonunu iyileştirebilir, kas yapabilir ve egzersiz performansını artırabilir ve ayrıca kalp hastalığı, ereksiyon problemleri ve hatta baş ağrılarının tedavisi için ciddi olarak araştırılmaktadır.

Vücudunuza Kendisinin Zaten Ürettiği Bir Şeyi Neden Veresiniz?

Vücudunuz kendi başına arginin üretmesine rağmen sakatlıklar veya çeşitli sağlık sorunları yüzünden vücutta arginin eksikliği oluşabilir. Beslenmenizi L-arginin ile takviye etme ihtiyacınız olduğunu gösteren belirtiler arasında yaraların yavaş iyileşmesi, saç dökülmesi, kabızlık ve deri döküntüleri bulunur.

L-Arginin takviyeleri enfeksiyonlarla, yanıkla savaşanlara, diyalize girenlere, hızlı büyüme yaşayanlara veya üre işlemede güçlük çekenlere gerekli olabilir. Kilo vermek, kas yapmak veya bağışıklık sistemini güçlendirmek isteyenler de takviye almayı düşünebilir.

Arginin tipik dozu 2 ile 3 gramdır ancak diğer besin takviyelerinde olduğu gibi özellikle yüksek kolesterol, yüksek kan basıncı veya iktidarsızlık sorununuz varsa doz konusunda doktorunuza danışmanız önemlidir.

Aşk Hayatınızı ve Doğurganlığınızı İyileştirin

BJU International'ın 1999 sayısında yayınlanan bir çalışmaya göre araştırmacılar altı hafta boyunca günlük 5 gram olarak alınan L-argininin ereksiyon bozukluğu olan erkelerde cinsel işlevi iyileştirdiğini buldu. L-arginin vücutta nitrik oksidi stimüle ettiği ve kan akışını hızlandırdığı için genital bölgeye da kan akışını artırarak ereksiyon bozukluğuna yardımcı olduğu düşünülmektedir.

Amerika Tıp Derneği Dergisi kadınların yüzde 43'ünün ve erkeklerin yüzde 31'inin geniş anlamıyla cinsel ilişkiden tam olarak zevk alamamak olarak tanımlanan cinsel bozukluk yaşadığını bildirmektedir. Kadınlar için bu düşük cinsel dürtü veya orgazm yaşayamamayı içerebilir. Erkekler cinsel bozukluğu, ereksiyon bozukluğu olarak da adlandırılan iktidarsızlık olarak yaşar.

Yüzlerce çalışmaya dayanarak L-arginin erkekler ve kadınlar için güvenli ve etkili cinsel yaşamı destekleyici bir besin olarak bilinmektedir. Hem erkekler hem de kadınlar L-Argininin cinsel isteklerini artırır gibi göründüğünü bildirmektedir ve ayrıca bazıları L-Argininin kendilerine daha fazla dayanıklılık ve daha güçlü orgazmlar verdiğini de bildirmektedir.

L-Arginin cinsel isteğini artırmak, performansını ve genel sağlığını iyileştirmek isteyen herkes için mükemmel bir besin takviyesi olabilir. Viagra gibi reçeteli ilaçların aksine hem erkekler hem de kadınlar bu besin takviyesini kullanabilir.

L-Argininin Diğer Sağlık Faydaları

Artan kas kütlesi ve cinsel bozukluklara yardım etmesinin yanında L-argininin birçok başka sağlık faydası vardır. Bunlar arasında:

  • Kan akışının iyileştirecek şekilde dolaşımı destekler
  • Büyüme hormonunun salgılanmasını stimüle eder.
  • Bağışıklık fonksiyonunu iyileştirir
  • Yaraların iyileşme sürelerini azaltır
  • Kemik ve tendonların oluşmasında rol oynar
  • Normal kan basıncını destekler

Kaynak:Organic Authority

 


Salutem Supplements Limited adına
MCT Sağlık ve Danışmanlık Ltd. Şti
Merkez Mahallesi, Hasat Sokak, Alver Apt., No:52/1 Şişli, 34384, İstanbul
Tarafından ithal edilmiştir

Web Sitesi Şartları ve Koşulları
Gizlilik Politikası

 
 
Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.