af-8 Turkey

Arginin ile sıcak basmalarının azaltılması

Menopoz sırasında kadınların en çok yaşadığı şikâyetlerden biri sıcak basmasıdır. Bu, kan damarlarının genişlemesi veya daralmasının bir sonucudur. 2010 yılında yapılan bir çalışma menopozun erken aşamalarında kadınların daha yüksek endotelyal işlev bozukluğu riski olduğunu teyit etmiştir.

Argininin önemli faydaları vardır. Araştırma sırasında 120 gönüllü menopoza girmeleri ile birlikte muayene edilmiştir. Kontrol grubu menopoz belirtisi olmayan benzer yaşlarda 24 kadından oluşuyordu

Endotelyal işlev bozukluğu yaşayan kadınlarda dolaşım, vasküler uzaktan düzenleme problemleri nedeniyle kötüdür. Dolaşımın kötü olması kadınlarda "sıcak basması" olarak bilinen duruma yol açar. Bu durumun menopozdaki her beş kadından neredeyse dördünü etkilediği bildirilmiştir. Bu durum geçmişte rahatsız edici ancak zararsız bir tepki olarak kabul edilmekteydi ancak günümüzde bilim insanları bu şikayetlerin kardiyovasküler fonksiyonellik açısından önemli sonuçları olduğunu kabul etmektedir.

Yeterli miktarda çözünmüş nitrik oksit (NO) olmaması endotelyal bozukluğun nedenidir. Sonuç olarak arginin çok önemlidir. Bu esansiyel olmayan amino asit NO'ya dönüşüm için gereklidir ve bu önemli nörotransmitterin yeterli konsantrasyonda bulunmasını sağlamak konusunda hayati öneme sahiptir.

İyi bir arginin kaynağı kan damarı elastikliğini destekleyecek ve sıcak basmalarının sıklığını azaltacaktır. Birçok bilim insanı sıcak basması gibi olumsuz yan etkilerini azaltmak için menopoz döneminde kadınların arginin destekleri almayı düşünmesi gerektiğine inanmaktadır.

Kaynak: aminoacidstudies.org

 


Salutem Supplements Limited adına
MCT Sağlık ve Danışmanlık Ltd. Şti
Merkez Mahallesi, Hasat Sokak, Alver Apt., No:52/1 Şişli, 34384, İstanbul
Tarafından ithal edilmiştir

Web Sitesi Şartları ve Koşulları
Gizlilik Politikası

 
 
Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.