af-8 Turkey

Arginin besininin metabolik temeli ve farmakoterapi (PDF)

Proteinlerin ve çok büyük biyolojik öneme sahip diğer moleküllerin (nitrik oksit, üre, ornitin, prolin, poliamin, glutamat, kreatinin, agmatin ve dimetilargininler dahil) sentezinin önemli bir öncülü olarak arginin, dikkati çekecek kadar çok farklı metabolik ve düzenleyici özelliklere sahiptir. Bugün elimizde olan kanıtlar arginini genç memeliler (parenteral olarak beslenen bebekler dahil) için esansiyel bir amino asit ve yetişkinler için travma, yanık yarası, büyük ince-kalın bağırsak rezeksiyonu ve böbrek yetmezliği gibi rahatsızlıklarda duruma bağlı olarak esansiyel amino asit olarak sınıflandırmak için geçerli nedenler sağlamaktadır.

Arginin uygulaması endotelyal işlev bozukluğunu tersine çevirir, yara iyileşmesine destek olur, tümör oluşumunun erken aşamalarını önler ve kardiyovasküler, üreme, solunum, böbrek, sindirim ve bağışıklık fonksiyonlarını iyileştirir.

Arginin veya onun öncüsü sitrulin çok farklı hastalıklar için besinsel veya farmakoterapötik tedavi açısından önemli bir potansiyel teşkil edebilir. © 2002 Éditions scientifiques et médicales Elsevier SAS. Tüm hakları saklıdır.

PDF'yi indir

 


Salutem Supplements Limited adına
MCT Sağlık ve Danışmanlık Ltd. Şti
Merkez Mahallesi, Hasat Sokak, Alver Apt., No:52/1 Şişli, 34384, İstanbul
Tarafından ithal edilmiştir

Web Sitesi Şartları ve Koşulları
Gizlilik Politikası

 
 
Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.